دفتر تهران : بلوار میرداماد ، برج نادر ، طبقه ششم ، واحد چهارده
دفتر شیراز : رحمت آباد قصردشت، ساختمان خطاپوش، طبقه دوم

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به آۀمان از طریق سرمایه گذاری

آنچه شما در این مقاله میخوانید:

همان طور که می دانید برای مهاجرت به کانادا از روش های گوناگونی می توان استفاده کرد که یکی از این روش ها، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است. شرایط سرمایه گذاری در ایالات مختلف کانادا با هم متفاوت است و همین امر باعث شده سوالات زیادی ذهن سرمایه گذاران را مشغول کند. کانادا کشوری است که این فرصت را به سرمایه گذاران و کارآفرینان داده تا بتوانند با کمک به این کشور، اقامت آن را اخذ نمایند؛ اما سرمایه گذاری در کانادا چه میزان سرمایه ای نیاز دارد و به چه روش هایی می توان در این کشور سرمایه گذاری کرد؟

هدف ما از این مقاله این است که شما را با روش های سرمایه گذاری و اخذ اقامت در کانادا آشنا کنیم و بگوییم که چرا سرمایه گذاری در کانادا مناسب است، سرمایه گذاری در کانادا چه شرایطی دارد، حداقل مبلغ سرمایه گذاری در این کشور چقدر است، پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. همچنین اگر در پایان پاسخ سوالات خود را دریافت نکردید، می توانید با موسسه آوام تماس بگیرید و شرایط خود را برای مشاوران مجرب این موسسه شرح دهید تا آنها بهترین و راحت ترین راه را پیش پای شما گذارند و یا می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه ها مطرح کنید و در کوتاه ترین زمان پاسخ تان را دریافت نمایید.

چرا باید در کانادا سرمایه گذاری کنیم؟

یکی از مهم ترین ویژگی های کشور کانادا این است که با ایالات متحده آمریکا شریک اقتصادی می باشد و همین موضوع باعث رشد اقتصادی این کشور شده است. همین امر باعث شده کانادا جز کشور هایی باشد که هزینه های پایین و سود دهی بالایی در سرمایه گذاری داشته باشد. پایداری سیاسی، فساد کم و بانکداری مطلوب یکی از ویژگی های مثبت این کشور برای سرمایه گذاری است. همچنین کانادا یکی از کشور هایی است که شروع کسب و کار، در آن چالش بر انگیز نیست و افراد راحت تر می توانند در این کشور کسب و کارشان را راه اندازی نمایند.

متقاضیانی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند، می توانند از راه های مختلفی اقدام به انجام این کار کنند. به عنوان مثال خرید ملک، ثبت شرکت، کارآفرینی برای شهروندان کانادایی و… . همچنین متقاضیانی که می خواهند با مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، اقامت این کشور را اخذ نمایند، نمی توانند از هر روش سرمایه گذاری به هدفشان دست یابند. در ادامه این مقاله روش هایی از سرمایه  گذاری که منجر به اخذ اقامت این کشور می شود را شرح می دهیم.

اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

بسیاری از افرادی که می خواهند در کشور کانادا اقدام به سرمایه گذاری کنند، هدفشان اخذ اقامت این کشور است.  شما می توانید با ایجاد کسب و کار جدید در کانادا و ارائه دادن یک گزارش ۲ ساله، به این کشور اثبات کنید که طرح شما سودآور است. اثبات سودآوری کسب و کارتان می تواند دولت کانادا را قانع کند که با درخواست اقامت دائم شما در این کشور موافقت شود.  همچنین می توانید با مهاجرت از طریق برنامه های سرمایه گذاری در استان های واقع در کانادا، شرایط ایجاد یک کسب و کار جدید را برای خود به وجود آورید.

نکته حائز اهمیت این موضوع اینجاست که شما نمی توانید با خرید ملک در کشور کانادا اقدام به اخذ اقامت دائم این کشور نمایید. پس با کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و مشاوره با وکلا و مشاورین مجرب موسسه آوام از هدر رفتن سرمایه خود جلوگیری نمایید. همچنین با آگاهی از راه های بیشتر سرمایه گذاری، راهی را انتخاب کنید که بتوانید از طریق آن اقامت این کشور را اخذ نمایید.

اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کانادا

خرید ملک در کشور کانادا با توجه به سبک زندگی، شرایط سیاسی پایدار، سطح بالای رفاه اجتماعی و… توجه بسیاری از متقاضیان خارجی را به خود جلب کرده است. البته قوانین خرید ملک در کانادا کمی متفاوت می باشد، در نتیجه شما باید با آگاهی کامل اقدام به خرید ملک در این کشور نمایید. همان طور که گفتیم، شما نمی توانید با سرمایه گذاری بر روی ملک، اقامت این کشور را اخذ نمایید. در نتیجه باید از راه های دیگر سرمایه گذاری مثل کار آفرینی و یا ایجاد کسب و کار جدید به اخذ اقامت دائم این کشور اقدام نمایید.

سرمایه گذاری کبک در کانادا

یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری در کانادا برای اخذ اقامت این کشور، سرمایه گذاری در ایالت کبک است. در این نوع سرمایه گذاری شما باید سرمایه ای نزدیک به ۱.۲ میلیون دلار کانادا داشته باشید. تا قبل از سال ۲۰۱۸، موسساتی در کانادا با دریافت مبلغ ۳۶۰ هزار دلار کانادا این سرمایه را تامین می کردند. پس از سال ۲۰۱۸ برای این برنامه سهمیه ۱۹۰۰ پرونده ای در نظر گرفته شد که متقاضیان برای پذیرش، باید امتیاز لازم را داشته باشند. ۶ عامل اصلی اعم از زمینه های آموزشی، مهارت زبان انگلیسی یا فرانسه، اقامت اقوام نزدیک در کبک، تجربه کار مدیریتی، تحصیلات و سن که متقاضیان باید برای قبولی حداکثر امتیاز ۶۴ و حداقل امتیاز ۴۰ را به دست آورند.

مدارک واجدین شرایط برای سرمایه گذاری در کبک عبارت است از:

 • ارائه مدارک تمکن مالی که ارزش آن ۲ میلیون دلار کانادا است
 • سرمایه گذاری ۱.۲ میلیون دلاری در استان کبک
 • حداقل داشتن ۲ سال سابقه مدیریتی
 • حداقل سن برای متقاضیان ۱۸

پروسه بررسی پرونده های متقاضیان مهاجرت از این طریق نزدیک به ۱ الی ۲ سال زمان میبرد و پس از بررسی های لازم، ویزای آنان صادر شده و می توانند به کانادا مهاجرت کنند. همچنین پس از ورود به کانادا می توانند کارت اقامت دائم خود را اخذ نمایند.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در کانادا

یکی از راههای مهاجرت و اقامت در کانادا، ثبت شرکت در این کشور است. شما برای ثبت شرکت در کشور کانادا باید مدارک تجاری موفق، سرمایه اولیه و… داشته باشید. بعلاوه شرکت ثبت شده می تواند فعالیت خود را در دسته فدرال یا فعالیت های استانی آغاز کند. سرمایه اولیه برای ثبت شرکت بستگی به نوع آن دارد و عدد مشخصی ندارد.

نکته حائز اهمیت برای کسانی که می خواهند از این طریق اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند این است که با ثبت شرکت نمی توانند اقامت دریافت کنند. البته در سال های اخیر روش دیگری به عنوان کار شرکت کانادا به میان آمده است. در این روش می توان در شرکتی که قصد ثبت آن را دارید و یا می خواهید در بخشی از سهام آن شریک شوید (حداقل ۵۰ درصد سهام)، خودتان و همسرتان در داخل شرکت مشغول به کار می شوید. این کار باعث می شود که بتوانید برای اعضای خانواده تان اقامت کانادا را اخذ نمایید. لازم به ذکر است که این اقامت به علت کار در این شرکت به شما تعلق می گیرد، نه ثبت شرکت.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در کانادا

 سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید اوراق قرضه

همان طور که می دانید کانادا یکی از کشور های پیشرفته و ثروتمند در جهان است که تولید ناخالص ملی خود را در سال ۲۰۱۷ به رقم ۱.۶۵ تریلیون دلار رساند. همین امر باعث شد که نظر سرمایه گذاران زیادی را به خود جلب کند. خرید اوراق قرضه دولتی یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری در کانادا است که به چند صورت انجام می شود. خرید اوراق قرضه از بورس ملی کانادا، بورس اوراق بهادار یا سپرده گذاری آمریکایی و همچنین از صندوق های مبادله ارز قابل دریافت است.

نکته حائز اهمیت این است که در سال های اخیر سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه برای اتباع خارجی، دیگر ممکن نیست. شما می توانید با مشاوره تخصصی از موسسه آوام از دیگر راه های سرمایه گذاری در این کشور بهره مند شوید.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق کار آفرینی

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری کانادا، کار آفرینی در ایالات آن می باشد. در تمامی ایالات کانادا شما حداقل از دو روش می توانید سرمایه گذاری کنید که در این زمینه ایالت بریتیش کلمبیا محبوبیت خاصی پیدا کرده است. متقاضی باید نزدیک به ۲۰۰ هزار دلار کانادا را برای سرمایه گذاری به همراه داشته باشد و این مبلغ را به شرکت خود انتقال دهد. همچنین باید به دولت کانادا اثبات کند که پشتوانه مالی ۶۰۰ هزار دلاری کانادا را نیز دارد.

روش دیگری که به طور آزمایشی در ایالت بریتیش اجرا شده است، متقاضی باید به جای ۶۰۰ هزار دلار، ۳۰۰ هزار دلار کانادا را به عنوان پشتوانه داشته باشد که می تواند ۱۰۰ هزار دلار آن را برای کسب و کارش خرج نماید. البته این طرح تجاری نیازمند این است که فرد در ۵ سال گذشته، ۴ سال سابقه کاری در پست مدیریت داشته باشد.

مراحل سرمایه گذاری در کشور کانادا

کشور کانادا برای سرمایه گذاری متقاضیان مهاجرت به این کشور مراحلی ارائه کرده است که عبارت اند از:

 • در اولین مرحله اطلاعات جامعی را از بازار استراتژیک در بخش های خاص و آگاهی از بازار کانادا و آمریکای شمالی باید به دست آورید
 • تماس و مراجعه با انجمن بخش خصوصی و حرفه ای که از دیگر راه های سرمایه گذاری در این کشور است مثل شرکت های حسابداری و…
 • آگاهی از چگونگی نحوه سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار در کانادا و آگاهی از مقدار مالیات، مقررات کسب و کار و مقررات برنامه های مالی
 • کمک دولت کانادا در توسعه کسب و کار و تصمیم گیری درست در سرمایه گذاری
 • در آخرین مرحله نیز باید اوراق ارضی را برای سرمایه گذاری در کانادا ارائه دهید

مزایا و معایب سرمایه گذاری در کانادا

کشور کانادا با ایجاد بستر هایی برای سرمایه گذاری، به یک قطب اقتصادی در جهان تبدیل شده است. مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری مزایا و معایب خاص خودش را دارد که مزایای آن عبارت اند از:

 • اخذ اقامت دائم از برخی از روش های سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در کانادا نیازی به داشتن مدارک بالای تحصیلی ندارد
 • متقاضی می تواند با داشتن مهارت معمولی زبان فرانسوی و انگلیسی اقدام به سرمایه گذاری کند
 • شرایط مناسب شغلی، تحصیلی، امکانات و زندگی در کانادا
 • متقاضی می تواند به صورت رایگان از خدمات بیمه استفاده کند
 • تحصیلات رایگان برای فرزندانی که زیر ۱۸ سال هستند

معایب سرمایه گذاری در کانادا عبارت اند از:

 • تعداد روش های سرمایه گذاری در کانادا نسبت به اروپا کمتر است
 • سرمایه گذاری ۱.۲ میلیون دلاری کانادا برای همه آسان نیست
 • برای سرمایه گذارانی که در کشور ایران هستند، طی کردن مسافت از ایران تا کانادا کمی برایشان دشوار است

بهترین روش های سرمایه گذاری در کانادا چیست؟

بهترین روش های سرمایه گذاری در کانادا عبارتند از ثبت شرکت، کارآفرینی و استارت اپ.

با خرید ملک در کانادا می توان در این کشور ویزای سرمایه گذاری دریافت کرد؟

خیر، برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا نیاز به راه اندازی کسب و کار دارید.

از طریق سرمایه گذاری در کانادا می توان اقامت دائم دریافت کرد؟

بله، سرمایه گذاری در کانادا یکی از روش های اخذ اقامت دائم است. شما می توانید پس از گذشت ۴ سال برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایید.

آیا از طریق استارت آپ می توان اقامت کانادا را دریافت کرد؟

بله، استارت آپ یکی از روش های اخذ اقامت دائم کانادا است.

از طریق هایی می توان در کانادا سرمایه گذاری کرد؟

روش های سرمایه گذاری در کانادا عبارتند از خرید ملک، استارت آپ، ثبت شرکت، خرید سهام و غیره.

آیا برای سرمایه گذاری در کانادا محدودیت سنی وجود دارد؟

سرمایه گذاری در کانادا امتیاز بندی می شود که شرایط سنی نیز در هریک از ایالت ها حائز اهمیت است.

شرایط سرمایه گذاری در کانادا برای ایرانیان مناسب است؟

کشور کانادا کشوری مهاجر پذیر است که شرایط را برای سرمایه گذاران مهیا کرده است.

کسب و کار متقاضی در کانادا باید چه شرایطی داشته باشد که واجد شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری باشد؟

بیزنس پلن و هدف سرمایه گذاری شما باید در بازار اقتصاد کانادا کارآمد، خلاق و سودآور باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما به عموم نمایش داده نمی شود!
آخرین خبرهای مهاجرت را از آوام بشنوید
جدیدترین و آخرین خبرهای
مهاجرت را دنبال کنید