دفتر تهران : خیابان بهشتی، خیابان بخارست،کوچه ۱۱، پلاک 1
دفتر شیراز : رحمت آباد قصردشت، ساختمان خطاپوش، طبقه دوم

آخرین مقالات

مهاجرت کاری به اتریش

آنچه شما در این مقاله میخوانید:

تماس تلفنی « شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18 و پنج‌شنبه‌ها 9 الی 16 »

یکی از روش های مهاجرت به اتریش از طریق کار است. کار در این کشور یکی از راحت ترین روش های اخذ اقامت دائم آن می باشد. اتریش کشوری است که از لحاظ اقتصادی موقعیت مناسبی دارد و برای مردم کشورش رفاه اجتماعی بالایی را به وجود آورده است. علاوه بر این، نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین می باشد که نشان دهنده وجود فرصت های شغلی در این کشور است. همین موارد موجب شده که متقاضیان مهاجرت به اتریش از طریق کار هر ساله بیشتر شوند. از آنجایی که مهاجرت تصمیم مهمی به حساب می آید و باید با برنامه ریزی و حساب شده در این پروسه گام برداشت، کارشناسان موسسه ما در این مقاله به صورت جامع در رابطه با مهاجرت کاری به اتریش پرداخته اند.

شما با مطالعه این مقاله پاسخ تمامی سوالات خود را در رابطه با چگونگی اخذ ویزا کاری اتریش، شرایط کار در اتریش، قوانین امتیاز بندی برای مهاجرت کاری، اخذ ویزا جستجو کار اتریش، چگونگی اخذ اقامت دائم از طریق کار در اتریش و… را دریافت خواهید کرد. در صورتی که سوالات دیگری پیرامون این موضوع ذهن تان را به خود مشغول کرد، می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و از کارشناسان ما به صورت تخصصی مشاوره دریافت نمایید.

موسسه معتبر آوام، یکی از معدود موسسات مهاجرتی می باشد که خدمات خود را هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری ارائه می دهد. شما عزیزان می توانید جهت مشاوره تخصصی با وکلا حرفه ای و با تجربه ما با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید. موسسه معتبر ما دارای 2 شعبه رسمی در تهران و شیراز می باشد که متقاضیان می توانند برای تشکیل پرونده به صورت حضوری به شعبات ما مراجعه نمایند.

شرایط مهاجرت کاری به اتریش

شرایط مهاجرت کاری به اتریش

کشور اتریش واقع در اروپای مرکزی است و با کشور های سوئیس، آلمان، جمهوری چک، ایتالیا، مجارستان و اسلواکی همسایه می باشد. پایتخت این کشور، شهر وین است. این شهر یکی از زیبا ترین شهر های اتریش می باشد که از شهر های دیگر آن گران تر است. نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است و همین امر نیز موجب شده که هرساله متقاضیان زیادی از طریق کار به اتریش مهاجرت کنند. مهاجرت کاری به اتریش روش های گوناگونی دارد که متقاضیان باید با توجه به شرایطی که دارا هستند یکی از این روش ها را انتخاب نمایند.

متقاضیان باید بدانند که برای کار در این کشور باید مدرک زبان آلمانی دارا باشند تا بتوانند با دیگر افراد جامعه ارتباط مناسبی را بر قرار کنند. کار در اتریش پس از گذشت چند سال موجب اخذ اقامت دائم این کشور می شود. متقاضیان می توانند پس از اخذ اقامت دائم، کار مداوم و پرداخت مالیات تابعیت این کشور را اخذ نمایند. البته یکی دیگر از روش های اخذ اقامت دائم این کشور از طریق خودحمایتی می باشد. در این روش متقاضی تنها باید اثبات نماید که توانایی پرداخت هزینه های زندگی اش را داراست.

انواع ویزای کار اتریش

متقاضیان مهاجرت به اتریش از طریق کار می توانند با اخذ انواع ویزای کاری به این کشور مهاجرت نمایند. کار در کشور اتریش برای متقاضیان خارجی از چند روش امکان پذیر است که عبارت است از:

 1. ویزای کار اتریش از طریق پیشنهاد کار یا جاب آفر
 2. ویزای کار از طریق ویزای جستجو کار اتریش

هر یک از ویزای ذکر شده شرایط منحصر به خود را دارا هستند که در ادامه هر یک را به تفکیک بررسی می نماییم.

ویزای کار اتریش از طریق پیشنهاد کار یا جاب آفر

در روش اول، متقاضیان می توانند از طریق دریافت پیشنهاد کاری یا جاب آفر به کشور اتریش مهاجرت نمایند. توجه داشته باشید که این روش شرایط منحصر به خود را داراست. متقاضیان برای دریافت پیشنهاد کاری می توانند از طریق سایت های کاریابی و یا موسسات کاریابی رزومه کاری خود را برای کارفرما اتریشی ارسال نمایند. کارفرما نیز برای اینکه بتواند دعوت نامه کاری به متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا ارسال نماید، باید پیشنهاد کاری را به مدت 3 ماه در اتریش و 3 ماه در اتحادیه اروپا آگهی نماید. پس از گذشت 6 ماه کارفرما می تواند دعوت نامه کاری به خارج از اتحادیه اروپا ارسال نماید.

در این روش متقاضیان باید از طریق جدول امتیاز بندی اتریش، حداقل امتیاز 55 را کسب نمایند؛ در صورت کسب این امتیاز به متقاضی کارت قرمز-سفید-قرمز تعلق می گیرد که کارت اقامت 2 ساله است. جدول امتیاز بندی، متقاضیان را طبق معیار های تعیین شده مورد سنجش قرار می دهد که این معیار ها عبارت است از:

معیار های مشاغل مورد نیاز در اتریشامتیاز
شرایطحداکثر امتیاز 30
تحصیلات فنی و حرفه ای20
تکمیل برنامه مطالعاتی 3 ساله در موسسات و مراکز آموزش عالی30
واجد شرایط پذیرش در دانشگاه25
تجربه کاریحداکثر امتیاز 20
به ازای هر سال سابقه2
کار در اتریش به ازای هر سال4
مهارت زبان آلمانیحداکثر امتیاز 15
زبان آلمانی در سطح A15
زبان آلمانی در سطح A210
زبان آلمانی در سطح B215
زبان انگلیسی در سطح A25
زبان انگلیسی در سطح B110
سنحداکثر امتیاز 15
حداکثر سن 30 سال15
حداکثر سن 40 سال10

ویزا کار از طریق ویزای جستجو کار اتریش

این روش از روش اول کمی راحت تر می باشد. بسیاری از افراد می توانند از طریق اخذ ویزا جستجو کار به اتریش مهاجرت نمایند. البته برای اینکه متقاضیان بتوانند ویزا جستجو کار را دریافت کنند، باید دارای 70 امتیاز از 100 امتیاز باشند. امتیازبندی در این روش نیز معیار های منحصر به خود را داراست که متقاضیان در صورت کسب امتیاز مورد نیاز می توانند ویزا جستجو کار اتریش را دریافت نمایند. متقاضیان پس از اخذ ویزا جستجو کار به مدت 6 ماه فرصت دارند کار مناسبی را پیدا کنند. در صورت پیدا کردن کار مناسب و بستن قرارداد کاری با کارفرمای اتریشی، برای متقاضیان کارت اقامت صادر می شود.

جدول امتیاز بندی ویزا کار اتریش عبارت است از:

معیارامتیاز
ارائه مدرک دکترا در رشته های ریاضیات، علوم پایه، تکنولوژی و رایانه40
ارائه مدرک کارشناسی20
ارائه مدرک ریاضیات، تکنولوژی، رایانه و علوم پایه30
دریافت حقوق از شرکت های معتبر در اتریشحقوق از 50.000 تا 60.000 یورو  20 امتیاز حقوق از 60.000 یورو تا 70.000 یورو 25 امتیاز حقوق بیشتر از 70.000 یورو 30 امتیاز
فعالیت های پژوهشی یا ثبت اختراع20
جوایز علمی که شناخته شده باشند20
تجربه کاری مرتبط با رشته تحصیلی شان2
تجربه کاری 6 ماه کار در اتریش10
مهارت های زبان آلمانی و انگلیسی در سطح A15
مهارت های زبان آلمانی و انگلیسی در سطح A210
سن حداکثر 35 سال20
سن حداکثر 40 سال15
سن حداکثر 45 سال10
دارای مدرک فوق دیپلم در اتریش5
دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد در اتریش10

مشاغل مورد نیاز در اتریش

یکی از مهم ترین مواردی که متقاضیان مهاجرت به اتریش از طریق کار باید از آن آگاهی داشته باشند، مشاغل مورد نیاز در این کشور است. این موارد به متقاضی کمک می کند که در صورت اخذ ویزا جستجو کار اتریش، این آگاهی را دارا باشد که چه مشاغلی مورد نیاز کشور اتریش می باشند و در طول مدت اخذ ویزا در این مشاغل سابقه کاری مناسبی را به دست آورد.

مشاغل مورد نیاز اتریش عبارت است از:

 1. سیستم عامل
 2. ای تی و کامپیوتر
 3. مهندس قدرت
 4. مهندس مکانیک
 5. پردازشگر داده
 6. ساخت و ساز
 7. مهندسی برق
 8. مددکار اجتماعی
 9. بهداشت عمومی
 10. پرستار
 11. پزشک
 12. تجارت عمده فروشی و خرده فروشی

متقاضیان می توانند جهت مشاوره تخصصی و آگاهی بیشتر از مشاغل مورد نیاز اتریش با شماره های موجود در سایت تماس بگیرند.

انواع ویزا کار و حقوق در اتریش

میزان حقوق در اتریش

از دیگر مواردی که متقاضیان مهاجرت کاری اتریش باید آن را در نظر بگیرند، میزان حقوق و دستمزد در این کشور می باشد. در کشور اتریش نیروی کار متخصص و ماهر دارای حقوق مناسب و بالایی است. این کشور نیز همانند دیگر کشور های میزان حقوق را بر حسب سمت شغلی، نوع کار، درجه شغلی، میزان سابقه و… تعیین می کند. ما در جدول زیر درآمد برخی از مشاغل را به صورت متوسط و تقریبی برای شما عزیزان ارائه کرده ایم.

عنوان شغلمیزان درآمد
مدیر98.500 یورو در سال
مدیر پروژه آی تی77.500 یورو در سال
مهندس73.900 یورو در سال
مدیر آی تی95.800 یورو در سال
مدیریت خطر96.600 یورو در سال
معمار48.000 یورو در سال
توسعه دهنده جاوا54.900 یورو در سال
مدیر توسعه تجارت84.800 یورو در سال

نحوه کاریابی و موسسات کاریابی در اتریش

یکی دیگر از مواردی که متقاضیان مهاجرت به اتریش باید از آن آگاهی داشته باشند، نحوه کاریابی و آشنایی با موسسات کاریابی در اتریش می باشد. پیدا کردن کار بدون سفر به اتریش یکی از راحت ترین روش ها برای متقاضیان می باشد. افرادی که قصد پیدا کردن کار در اتریش را دارند، می توانند از طریق موسسات زیر کار مناسبی را در این کشور پیدا نمایند. یکی از دغدغه های متقاضیان مهاجرت و اقامت کاری در اتریش، پیدا کردن کار است. معمولا دو روش برای کاریابی در اتریش وجود دارد. روش اول، پیدا کردن کار به صورت حصوری و روش دوم، پیدا کردن کار به صورت غیر حضوری می باشد. معمولا مهاجرت کاری به اتریش نیازمند تسلط به زبان آلمانی می باشد؛ چرا که متقاضی باید ارتباط موثری با کارفرما و مشتری برقرار نماید.

روش کاریابی غیر حضوری یکی از روش های محبوب متقاضیان می باشد؛ چرا که دیگر نیازی به سفر به اتریش ندارند. سایت های کاریابی در اتریش عبارت است از:

www.metajob.atwww.karriere.at
www.madeinjlm.orgwww.jobkralle.at
www.monster.atwww.job.at
 www.justlanded.com

نرخ بیکاری در اتریش

یکی از مهم ترین مسائلی که در مهاجرت کاری به اتریش بسیار حائز اهمیت است، نرخ بیکاری این کشور می باشد. نرخ بیکاری یکی از معیار های سنجش فرصت های شغلی در کشور مقصد است. متقاضیان می توانند با بررسی نرخ بیکاری کشور ها، فرصت های شغلی آنها را بررسی نمایند. اگر نرخ بیکاری در کشور بالا باشد، یعنی فرصت های شغلی در آن کشور بسیار کم است و اگر نرخ بیکاری در کشوری بسیار پایین باشد، یعنی فرصت های شغلی فراوانی در آن وجود دارد. نرخ بیکاری کشور اتریش نزدیک به 4 درصد می باشد که این نرخ نشان می دهد، فرصت های شغلی مناسبی در این کشور وجود دارد.

اقامت کاری اتریش

معمولا متقاضیانی که از طریق مهاجرت کاری به اتریش سفر می کنند، به دنبال اخذ اقامت دائم این کشور هستند. برای اینکه متقاضی بتواند اقامت دائم اتریش از طریق کار را دریافت کند، باید به مدت 5 سال در این کشور مشغول به کار باشد. متقاضیان پس از ورود به کشور اتریش از طریق کار، اقامت 2 ساله یا همان کارت قرمز-سفید- قرمز را دریافت می کنند. اگر پس از گذشت این مدت زمان متقاضی قرارداد کاری خود را تمدید نماید، اقامت موقت 3 ساله به وی تعلق می گیرد. پس از گذشت این 5 سال، متقاضی می تواند نسبت به اخذ اقامت دائم اتریش اقدام نماید.

اخذ تابعیت اتریش از طریق کار بدین صورت است که متقاضی پس از گذشت 1 سال از دریافت اقامت دائم، می تواند نسبت به اخذ تابعیت اتریش اقدام نماید.

متقاضیان مهاجرت به اتریش از طریق کار، می توانند جهت مشاوره تخصصی و تشکیل پرونده مهاجرتی با شماره های موجود در سایت تماس بگیرند. کارشناسان ما در خصوص مهاجرت، اقامت، شهروندی اتریش و… متقاضیان را به صورت کامل با پشتیبانی قوی راهنمایی می نمایند.

تماس تلفنی « شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18 و پنج‌شنبه‌ها 9 الی 16 »

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه، پیشنهادات و انتقادات شما را از این طریق دریافت میکنیم.
ایمیل شما به عموم نمایش داده نمی شود!
آخرین خبرهای مهاجرت را از آوام بشنوید
جدیدترین و آخرین خبرهای
مهاجرت را دنبال کنید

هزینه تماس به آوام کاملا رایگان شد!

یا شرایطت رو بگو ما خودمون باهات تماس بگیریم!