دفتر تهران : خیابان بهشتی، خیابان بخارست،کوچه ۱۱، پلاک 1
دفتر شیراز : رحمت آباد قصردشت، ساختمان خطاپوش، طبقه دوم

آخرین مقالات

مهاجرت کاری به انگلستان 2022+ مشاغل مورد نیاز و هزینه ویزا

مهاجرت کاری به انگلستان

آنچه شما در این مقاله میخوانید:

تماس تلفنی « شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18 و پنج‌شنبه‌ها 9 الی 16 »

یکی از روش های مهاجرت به انگلستان و اخذ اقامت دائم این کشور از طریق کار می باشد. بریتانیا یکی از کشور های مدرن و پیشرفته می باشد که میزبان مهم ترین شرکت های بین المللی مطرح در جهان است. سالانه به تعداد متقاضیانی که قصد کار در انگلیس را دارند، افزوده می شود. اخذ ویزا کاری انگلستان برای متقاضیان ایرانی غیر ممکن نیست؛ چرا که این دسته از افراد می توانند با آگاهی از شرایط مهاجرت کاری به انگلیس نسبت به اخذ ویزا اقدام نمایند.

معمولا متقاضیان مهاجرت کاری به انگلستان سوالات متداول زیادی دارند مانند، شرایط مهاجرت کاری به انگلستان، شرایط مهاجرت به لندن از طریق کار، قوانین اقامت انگلستان از طریق کار، مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت کاری انگلیس، هزینه های مهاجرت به انگلستان از طریق کار و… کارشناسان خبره ما در موسسه مهاجرتی آوام، برای پاسخ به این سوالات این مقاله جامع را تدوین کرده اند. شما عزیزان می توانید با مطالعه این مقاله پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت نمایید.

متقاضیان مهاجرت به لندن از طریق کار، می توانند با پر کردن فرم مشاوره به صورت حضوری و غیر حضوری وقت مشاوره تخصصی رزرو نمایند و با وکلا رسمی و حرفه ای آوام گفتگو نمایند. موسسه مهاجرتی ما، دارای مجوز رسمی مهاجرت می باشد و بهترین وکلا و کارشناسان مهاجرتی را برای ارائه خدمات با کیفیت گردآوری کرده است. جهت برقراری ارتباط با مشاوران می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و یا از طریق چت آنلاین با ما در ارتباط باشید. همچنین می توانید به شعبات ما در تهران و شیراز مراجعه نمایید.

مهاجرت کاری به انگلیس

یکی از خواسته های هر فردی، زندگی در کشوری است که دارای شرایط اقتصادی مناسب، نرخ بیکاری پایین، درآمد مناسب، هزینه های پایین و… باشد. کشور انگلستان یکی از این کشور ها می باشد که می تواند رفاه مناسبی را در اختیار شهروندان خود قرار دهد. این کشور واقع در بخش جنوبی بریتانیا کبیر است که از بخش شمالی به اسکاتلند و از سمت غرب به ولز متصل می باشد. این کشور دارای 54 میلیون نفر جمعیت بوده نزدیک به 30.395 کیلومتر مربع می باشد. زبان رسمی مردم این کشور انگلیسی می باشد. متقاضیان مهاجرت به این کشور می توانند با اخذ ویزا کاری انگلیس به راحتی به این کشور مهاجرت نمایند.

مهاجرت به انگلیس از طریق کار

مهاجرت و کار در کشور های خارج قطعا شرایط منحصر به فردی داشته و دارای محدودیت هایی است. متقاضیانی که قصد کار در انگلیس را دارند، باید قبل از هر اقدامی اطلاعات خود را از قوانین و مقررات کار در این کشور افزایش دهند. علاوه بر این، باید آگاهی مناسبی را از نرخ بیکاری و شرایط اقتصادی انگلیس دارا باشند. ما در این بخش به بررسی نرخ بیکاری در انگلستان می پردازیم تا شما عزیزان آماد دقیق را از وجود فرصت های شغلی مناسب در این کشور دارا باشید.

نرخ بیکاری یکی از مهم ترین عوامل در هر کشور می باشد. هرچه این نرخ عدد پایینی باشد، این معنی را می دهد که فرصت های شغلی زیادی در این کشور وجود دارد و اگر این نرخ عدد بالایی باشد، یعنی فرصت های کمی برای کار در این کشور وجود دارد. خوشبختانه نرخ بیکاری در کشور انگلیس نزدیک به 4.1 درصد می باشد. این عدد نشان دهنده وجود فرصت های شغلی زیاد در این کشور است. در نتیجه متقاضیان مهاجرت کاری به انگلستان می توانند با خیالی راحت اقدام به انجام کار های مهاجرتی شان نمایند.

کار در کشور انگلستان

سیستم امتیازبندی ویزا کاری انگلستان

در سال 2021 کشور انگلیس در بیانیه ای اعلام کرد که تمامی متقاضیان مهاجرت کاری به انگلستان، باید از طریق سیستم امتیازبندی این کشور مورد سنجش قرار بگیرند. هدف اجرای این نوع سیستم بدین خاطر است که تفاوت میان شهروندان اتحادیه اروپا با سایر کشور ها مشخص شود و همه با توجه به یک سیستم سنجیده شوند. همچنین کارفرمایانی که در انگلستان قصد استخدام نیرویی کار خارجی را دارند، باید در قدم اول از سمت وزارت کشور نامه اسپانسری دریافت نمایند. متقاضیان نیز در مقابل باید از کارفرمای معتبر پیشنهاد شغلی با حقوق مناسب را دارا باشند.

جدول امتیاز بندی ویزا کار انگلیس به صورت زیر می باشد:

ویژگی های مورد سنجشامتیاز
ارائه پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای انگلیسیالزامی و دارای امتیاز 20
موقعیت شغلی که سطح A را دارا باشدالزامی و دارای امتیاز 20
ارائه مدرک زبان انگلیسیالزامی دارای امتیاز 10
داشتن مدرک دکترا در حوزه شغلی مربوطهالزانی نیست دارای امتیاز 10
حقوق سالیانه 25.000 یا بیشترالزامی نیست دارای امتیاز 20
دارای موقعیت شغلی در مشاغلی که با کمبود نیروی کار متخصص روبرو هستندالزامی نیست دارای امتیاز 20
دارای مدرک دکترا در حوزه های علوم پایه، مهندسی و ریاضیات و فناوریالزامی نیست دارای امتیاز 20

متقاضیان مهاجرت کاری به انگلیس می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و از کارشناسان ما در این زمینه کمک بخواهند.

شرایط مهاجرت کاری به انگلستان و انواع ویزا کار

مهاجرت به انگلیس از طریق کار شرایط منحصر به فردی را داراست که تنها متقاضیان واجد شرایط می توانند نسبت به اخذ ویزا کاری این کشور اقدامات لازم را انجام دهند. یکی از شرایط مهاجرت به انگلیس از طریق کار، دریافت پیشنهاد شغلی یا دعوت نامه کاری از کارفرمای معتبر انگلیسی می باشد. متقاضیان می توانند ویزا های مختلفی را برای مهاجرت کاری به انگلستان دریافت نمایند که عبارت است از:

 1. ویزا درجه یک

این نوع ویزا به متقاضیانی تعلق می گیرد که رهبران علمی، مهندس و پزشک می باشند. درخواست ویزا کار این دسته از  متقاضیان توسط اداره کار انگلستان بررسی شده و در صورت تایید، صادر می شود. این نوع ویزا 5 ساله می باشد و امکان تمدید آن نیز وجود دارد.

 • ویزا درجه دو

افرادی که بتوانند این نوع ویزا را دریافت نمایند می توانند به انگلستان مهاجرت کنند. حقوقی دریافتی که برای این نوع ویزا تعیین شده است 25 هزار پوند می باشد. این نوع ویزا به متقاضیان اقامت کاری 6 ساله می دهد.

 • ویزا کار

یکی دیگر از انواع ویزا کاری انگلیس، ویزا کار یا انتقال به یک شرکت در انگلستان می باشد. این نوع ویزا مختص به افرادی است که از شرکت مبدا به شرکتی منتقل می شوند که در یک کشور دیگر واقع شده است. در این مواقع افراد باید اقدام به اخذ ویزا کار نمایند. مدت زمان اعتبار این نوع ویزا 6 الی 9 ماه می باشد.

 • ویرا کار دینی

یکی دیگر از انواع ویزا، ویزا کار دینی است. این نوع ویزا مختص به افرادی می باشد که قصد ترویج دین در کشور انگلستان را دارا هستند. اعتبار این نوع ویزا 3 ساله است و فرد به عنوان مبلغ دین به کشور انگلستان مهاجرت می نماید.

 • ویزا کار ورزشکاران

این نوع ویزا مختص به ورزشکاران و مربیان ورزشی است که مورد تایید وزارت ورزش کشور انگلستان هستند. مدت زمان این نوع ویزا 3 سال است و امکان تمدید مجدد را نیز داراست.

 • ویزا کار موقت

این نوع ویزا مختص به افرادی است که قصد دارند مدت زمان کوتاهی را در کشور انگلستان کار کنند. مدت اعتبار این نوع ویزا 1 الی 2 سال می باشد.

مهاجرت به انگلستان از طریق کار

هزینه ویزا برای مهاجرت کاری به انگلیس

یکی از مهم ترین موضوعاتی که متقاضیان مهاجرت کاری به انگلستان باید از آن آگاهی داشته باشند، هزینه انواع ویزا کاری انگلیس می باشد. معمولا متقاضیان باید جدا از هزینه ویزا، برای انگشت نگاری هزینه ای نزدیک به 19 الی 20 پوند را به سفارت پرداخت نمایند. البته هزینه خدمات بیمه نیز به صورت جداگانه باید پرداخت شود. هزینه های انواع ویزا برای یک نفر در جدول زیر ارائه شده است.

نوع ویزا کاریهزینه درخواست ویزا
ویزا ورزشکار610 پوند
ویزا کار با اعتبار 3 سال610 پوند
ویزا کار با اعتبار بیش از 3 سال1220 پوند
ویزا مبلغ دین610 پوند
ویزا کار برای مشاغل مورد نیاز با اعتبار بیش از 3 سال464 تا 928 پوند
ویزا نیروی کار موقت244 پوند

شرایط لازم جهت اخذ ویزا کاری انگلستان

متقاضیان برای اخذ ویزا کاری انگلستان باید شرایط زیر را دارا باشند:

 • دارای مدارک هویتی
 • دارای مدرک زبان انگلیسی
 • نداشتن سو پیشینه
 • داشتن تمکن مالی مناسب
 • داشتن پاسپورت معتبر
 • داشتن مدارک مربوط به درآمد و حقوق
 • متقاضیان نباید شهروند منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس باشند
 • داشتن گواهی اسپانسرشیپ

مشاغل مورد نیاز انگلستان 2022

یکی از مهم ترین مواردی که متقاضیان مهاجرت کاری به انگلستان باید از آن آگاهی داشته باشند، مشاغل مورد نیازی است که این کشور نیروی کار بیشتری نیاز دارد تا سایر مشاغل. به همین خاطر ما در این بخش لیستی از مشاغل مورد نیاز انگلستان را برای شما عزیزان شرح داده ایم. اگر شما در این مشاغل تخصص و مهارت بیشتری داشته باشید، شانس بیشتری برای پذیرش و اخذ دعوت نامه خواهید داشت.

SOCشغلSOCشغل
2126مهندس طراحی توسعه2121مهندس عمران
2211پزشکان2124مهندس الکترونیک
2231پرستاران2133مهندس برق
3213دامپزشکان2122مهندس مکانیک
3421طراحان گرافیک2127مهندس تولید و فرایند
2113دانشمندان علوم فیزیکی2123مدیران فناوری اطلاعات
1123مدیران تولید و معدن و انرژی2135برنامه نویسان و توسعه نرم افزار
5434آشپز5249تعمیرات کابل و خط مشترک
2535جوشکاران5235تعمیرات و نگهداری هواپیما
3416تولید کنندگان آثار هنری3113تکنسین های مهندسی
2442کارگر2314معلمان آموزش متوسطه
2425اقتصاد دانان2917رادیوگرافی پزشکی

میزان حقوق و دستمزد در انگلستان

یکی دیگر از موضوعات مهمی که متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق  کار باید از آن آگاهی کامل داشته باشند، میزان حقوق و دستمزد در این کشور می باشد. میزان حقوق از آنجایی حائز اهمیت است که شما از پس هزینه های زندگی در این کشور بر بیایید. همین امر موجب شد تا ما در جدول زیر میانگین میزان حقوق را برای شما عزیزان شرح دهیم.

عنوان شغلمیانگین حقوق سالیانه
مدیر66 هزار پوند
تحلیلگر مالی45 هزار پوند
مدیر پروژه91 هزار پوند
مدیر فناوری اطلاعات104 هزار پوند
کارگردان137 هزار پوند
مدیر منابع انسانی93 هزار پوند
توسعه دهنده نرم افزار72 هزار پوند
مدیر مالی105 هزار پوند

متوسط درآمد سالانه افراد در بریتانیا 71.000 پوند و کمترین درآمد آنها 18.000 پوند در سال و بیشترین درآمد 317.000 پوند در سال می باشد. مشاغل پر درآمد در انگلستان شامل وکیل، قاضی، مدیران اجرایی، مدیر بانک و جراح می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا کار انگلستان

از دیگر مواردی که متقاضیان مهاجرت کاری انگلیس باید از آن آگاهی داشته باشند، مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا کاری انگلستان می باشد. این مدارک از آنجایی حائز اهمیت است که اگر به درستی جمع آوری نشود با درخواست ویزا شما موافق نخواهد شد. بهتر است برای کسب اطلاعات دقیق تر و جامع تر با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با کارشناسان و مشاوران ما در موسسه مشورت نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا عبارت است از:

 1. ارائه پاسپورت معتبر
 2. ارائه مدرک زبان انگلیسی
 3. ارائه نامه های مربوط به مجوز سفر
 4. ارائه پیشنهاد شغلی
 5. ارائه نامه تمکن مالی
 6. ارائه مدارک قبلی سفر
 7. ارائه گواهی سو پیشینه
 8. ارائه گواهی سلامت
 9. ارائه مدارک هویتی
 10. اثبات اینکه شغل مورد نظر دارای حقوقی کافی جهت تامین هزینه های زندگی فرد و خانواده اش می باشد.

مهاجرت کاری به انگلستان و نحوه کاریابی

یکی دیگر از مواردی که برای اکثر متقاضیان مهاجرت جای سوال است، نحوه کاریابی و پیدا کردن کار مناسب در انگلستان می باشد. یکی از روش های کاریابی در انگلیس از طریق موسسات کاریابی در این کشور می باشد. این موسسات به متقاضیان کمک می کنند تا کار مناسبی را با توجه به شرایط خانواده شان پیدا نمایند. این موسسات با کارفرما و شرکت های مختلفی در ارتباط می باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و از مشاوران و وکلا خبره ما در موسسه کمک بخواهید.

تماس تلفنی « شنبه تا چهارشنبه 9 الی 18 و پنج‌شنبه‌ها 9 الی 16 »

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه، پیشنهادات و انتقادات شما را از این طریق دریافت میکنیم.
ایمیل شما به عموم نمایش داده نمی شود!
آخرین خبرهای مهاجرت را از آوام بشنوید
جدیدترین و آخرین خبرهای
مهاجرت را دنبال کنید

هزینه تماس به آوام کاملا رایگان شد!

یا شرایطت رو بگو ما خودمون باهات تماس بگیریم!